Понеділок, 23.10.2017

Фізична культура, основи здоров'я та превентивні проекти

ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ

Перегляди: 1679
16032016 1Європейський Союз (ЄС) та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні з листопада 2015 року розпочали новий проект «Діти миру», метою якого є надання психосоціальної допомоги дітям на сході України та забезпечення їх участі в освітніх програмах. Проект реалізується у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях.
Складовою ініціативи ЄС та ЮНІСЕФ «Діти миру» є проект «Вчимося жити разом» з розвитку життєвих навичок та надання психосоціальної допомоги дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Виконавцями проекту є Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» та Національний Університет «Києво-Могилянська академія». Проект реалізується у двох напрямках – формування у школярів життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям і родинам психосоціальної підтримки.
Національний Університет «Києво-Могилянська академія» реалізує проект з листопада 2015 р. У межах проекту заплановано проведення навчальних тренінгів для 4000 педагогів, 450 практичних психологів та 100 соціальних працівників з основ емоційного спілкування, створення довірливого класного середовища – безпечного, відкритого дітям та батькам, сприятливого для розвитку стосунків, захисту від наслідків соціальних катастроф. Протягом листопада 2015 – грудня 2016 р. близько 300 000 дітей та їхніх батьків візьмуть участь програмі психосоціальної підтримки. Програма проекту є комплексною і передбачає допомогу дитині на рівні сім’ї, громади, психологічного консультування та спеціалізованої психотерапевтичної допомоги.

Детальніше...

ПРОЕКТ «Профілактика неінфекційних захворювань серед учнівської молоді»

Перегляди: 461
17102016 1В Дніпропетровській області стартував проект “Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні” в рамках національного плану заходів з імплементації та реалізації програми Європейського Союзу «Європейська стратегія здоров’я - 2020» щодо неінфекційних захворювань на період до 2020 року.
Для впровадження проекту відібрані пілотні школи:

Детальніше...

Про проведення навчально-практичних семінарів для вчителів фізичної культури по впровадженню у процес фізичного виховання варіативного модулю «Чирлідинг»

Перегляди: 12
10-11 жовтня 2017 року кафедрою виховання та культури здоров’я на базі ДОІППО, 12 жовтня 2017 року в м. Кривому Розі проводилися навчально-практичні семінари для вчителів фізичної культури по впровадженню у процес фізичного виховання варіативного модулю «Чирлідинг» та якісної підготовки до проведення Всеукраїнського фестивалю шкільних груп підтримки.
Організаторами навчально-практичних семінарів є Міністерство освіти і науки України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Громадська організація «Федерація чирлідингу та чирспорту України».

Детальніше...

"Олімпійський день"

Перегляди: 107
12 травня  2017 року на базі Олексіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Нікопольского району відбулося  традиційне Всеукраїнське спортивне свято "Олімпійський день". Кафедра виховання та культури здоров'я спільно з обласним відділенням Національної олімпійської академії та Придніпровською академією фізичної культури та спорту взяла активну участь в цьому чудовому заході. За вагомий внесок у розвиток олімпійської освіти в Нікопольському районі  найкращі вчителі фізичної культури  були нагороджені грамотами за підписом ректора обласного інституту Михайла Ілліча Романенка.

Проект «Вчимося жити разом» поширюється в освітянському просторі України

Перегляди: 122
24-25 квітня 2017 року в м. Києві за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) відбулася Всеукраїнська нарада з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом». У роботі наради прийняли участь регіональні координатори з 24 областей України та м. Києва.
Проект «Вчимося жити разом» має на меті навчання дітей і підлітків життєвих навичок (психосоціальним компетентностям), які сприяють соціальній злагодженості, полегшенню адаптації до нових життєвих обставин, відновленню психологічної рівноваги, розбудові здорових стосунків тощо. Прикладом таких життєвих навичок є позитивна самооцінка, ефективне спілкування, співчуття, попередження та розв’язування конфліктів, протистояння негативним соціальним впливам, самоконтроль, керування стресами, мотивації успіху, аналіз проблем і прийняття виважених рішень, критичне і творче мислення, активна громадська позиція тощо.

Детальніше...

Реалізація проекту «Сприяння соціальної згуртованості та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на сході України»

Перегляди: 99
20-21 квітня 2017 року у місті Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція за проектом «Садочок простір дружній до дитини» за підтримки ЮНІСЕФ. Від Дніпропетровської області на конференції була присутня делегація педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів яку очолила начальник відділу дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації, Ісаєва Олена Володимирівна та координатор проекту «Садочок простір дружній до дитини» у Дніпропетровській області, доцент кафедри виховання та культури здоров’я Савченко Вікторія Анатоліївна.

Детальніше...

Тренiнг для iнструкторiв програми "Спорт заради розвитку"

Перегляди: 122
20-22 березня 2017 року кафедрою виховання та культури здоров'я при пiдтримцi ЮНIСЕФ був проведенний тренiнг для iнструкторiв програми "Спорт заради розвитку". В тренiнгу прийняли участь 32 педагога з міст Днiпро, Новомосковська, Павлограда, Тернiвка та Новомосковського району. Мета тренiнгу: пiдготувати вчителiв до проведення занять, навчальних заходiв та поширення iнформацii щодо програм спорт заради розвитку.