Понеділок, 18.12.2017

Проект «ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ»

Відповідно до Плану заходів щодо реалізації спільного проекту «Вчимося жити разом», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 21.04.2017 № 624 та наказом департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації від 05.05.2017 № 292/0/212-17 09 листопада 2017 року відбулася обласна нарада регіональних координаторів з питань адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом».
Мета наради – проаналізувати стан виконання плану дій на 2017-2018 роки з адвокації, планування, впровадження, моніторингу та оцінки заходів проекту «Вчимося жити разом» в області.
Учасники ознайомились з попередніми результатами проведення вступного онлайн-опитування щодо знань, ставлень і поведінкових практик дітей і підлітків України, з результатами тестового функціонування онлайн курсів.
Були визначені пріоритетні заходи на 2017-2018 роки за напрямками навчання учнів; підготовка вчителів; створення сприятливого освітнього середовища.
Обласні координатори проекту Савченко вікторія Анатоліївна та Лаврова Лариса Василівна представили проект плану щодо забезпечення підтримки керівництвом ІППО, департаментами освіти і науки, педагогами навчальних закладів, батьками; методичних рекомендацій з інтеграції двокомпонентної моделі та розроблених онлайн курсі у систему післядипломну підготовки вчителів; забезпечення навчання учнів за розробленими курсами.
З 15 листопада 2017 року вперше в Україні розпочали діяти онлайн курси за двокомпонентною моделлю:
  • «Основи здоров’язбережної компетентності» ‑ курс із теоретичних та методичних основ формування здоров’язбережної компетентності;
  • «Вчимося жити разом» ‑ курс із розвитку соціальних навичок дітей і підлітків.
На сьогодні зареєстровано більше 1000 педагогів, з яких 400 вже отримали  (автоматично) сертифікати МОН України. Проходження онлайн курсів триває.